Prezentace BOINC a CNT

Tato stránka, obsahuje prezentaci v .pps, zpracovanou pro podporu rozvoje systému BOINC a rozšíření povědomí o něm, i jeho projektech.

Co v prezentaci naleznete

Prezentace obsahuje hrubý popis systému BOINC i jeho přínos v různých oblastech vědy. Popisuje jednak co je nutné pro zapojení do systému, následně představuje některé významné projekty a končí odkazem na náš web, kde se mohou lidé dozvědět spoustu podrobnějších informací.

Prezentace je dlouhá celkem 390s, skládá se z 23 snímků a obsahuje 125 různých fotografií.

Jednotlivé verze pro systém Windows

Ke spuštění je potřeba program PowerPoint, který je součástí kancelářského balíku Office společnosti Microsoft a to verzi 2002 a vovější, nebo nejlépe jeho volně šiřitelnou verzi PowerPoint Viewer 2003, či novější PowerPoint Viewer 2007, které jsou ke stažení zcela zdarma.

Plná verze je to nejlepší co tým tvůrců dokázal dát dohromady. Obsahuje velice kvalitní obrázky se spoustou grafických efektů a je doprovázena velice vhodně zvolenou hudbou.
Velikost: 15,3MB


Hluchá verze je prezentace se stejným obsahem jaký je u verze plné a to i ve stejné kvalitě. Ovšem díky tomu že neobsahuje zvukový doprovod, má téměř poloviční velikost. Kdo máte ale možnost si zvuk k prezentaci spustit, určitě stojí za to si stáhnou plnou verzi.
Velikost: 8,2MB


Minimalizovaná verze má stejný obsah jako dvě předešlé verze. Je vytvořena pro přímé posílání jako e-mailová příloha a z toho důvodu má i nejmenší velikost. Aby bylo možné dosáhnout takto malé verze, bylo nutné mírně snížit kvalitu obsažených fotografií a hlavně odstranění několika grafických efektů.
Velikost: 3,4MB

Kdo se na prezentaci podílel

Na tvorbě prezentace se podílelo hned několik členů CNT. Nejvíce času jsem nad ní proseděl já (forest) a Hradelm. Naše práce na ní začala již v červnu 2007 a díky několika osobním schůzkám nad Hradelmovým notebookem se nám dařilo ji v rámci časových možností docela rychle dávat dohromady. S korekcí obsahu nám pomohl Kyong, human1984 a po gramatické stránce JardaM.

Základní návrh rozčasování a efektů zobrazení je dílem humana1984, což jsem pak trochu doladil. Pro hudební doprovod jsem nakonec zvolil část skladby Follow The U.F.O, kterou složil již dříve Equus TarRoc a jejíž kompletní verzi můžete najít zde v naší download sekci.

Tímto bych chtěl všem uvedeným spolupracovníkům za jejich dobře odvedenou práci a čas do prezentace vložený poděkovat a těším se na další spolupráci.

Svůj komentář na tento článek, co by mělo být opraveno, či doplněno můžete napsat do tohoto threadu na našem fóru.

Na verzích pro systém Linux se dále pracuje.


Nahoru